Wczytywanie...

ICB Pharma

Jaworzno

ICB Pharma

W doskonale wyposażonych laboratoriach, naukowcy ICB Pharma tworzą innowacyjne produkty mające zastosowanie w ochronie zdrowia, higienie sanitarnej, rolnictwie, ogrodnictwie i hodowli zwierząt. Dominująca pozycję stanowią preparaty służące do likwidacji zagrożeń biologicznych, np. zwalczania szkodników sanitarnych, pasożytów ludzkich i agrofagów.

Produkty ICB Pharma to nowoczesne rozwiązania, w których wysoka efektywność biologiczna została połączona z minimalizacją niekorzystnych oddziaływań dla ludzi i środowiska. W wielu z nich zastosowano oryginalne i często wysoce zaawansowane technologie, na przykład mikro- i nanokapsulację.

Działalność ICB Pharma wpisuje się najnowsze trendy rozwojowe w praktycznej chemii i biologii. Dzięki temu produkty wytwarzane w firmie są doceniane i powszechnie stosowane niemal na całym świecie. W wielu krajach wprowadziły niewątpliwy przełom w rozwiązywaniu trudnych problemów dotyczących zagrożeń biologicznych. W ochronie zdrowia to ICB Pharma słynie z doskonałych i bezpiecznych rozwiązań w zwalczaniu wszawicy, czy neutralizacji czynników alergennych. W zakresie higieny sanitarnej przełomem było wprowadzanie innowacyjnych mikrokapsułowanych produktów do zwalczania szkodników oraz oryginalnych rozwiązań do prowadzenia akcji odkomarzania. W hodowli zwierząt z sukcesem wprowadzono do praktyki bezpieczną, niechemiczną metodę zwalczania pasożytów zewnętrznych drobiu. W dziedzinie ogrodnictwa ICB Pharma zasłynęła na całym świecie z doskonałych rozwiązań w walce z najgroźniejszymi szkodnikami roślin bez użycia tradycyjnych, chemicznych pestycydów.

To tylko kilka przykładów sukcesu firmy. W portfolio znajduje się jeszcze szereg innych, ciekawych rozwiązań.

Realizując swoją działalność rozwojową firma ICB Pharma współpracuje z wieloma renomowanymi instytucjami naukowymi na całym świecie. Uczestniczy w wielu projektach badawczych. Bierze czynny udział w licznych konferencjach naukowych, branżowych wystawach. Pozwala to firmie działać zgodnie najwyższymi standardami, najnowszymi trendami oraz stale podnosić swoją renomę i wytwarzanych w ICB Pharma produktów.

Działalność firmy realizowana jest w 5 głównych działach:

Health Care (ochrona zdrowia człowieka), Animal Health (ochrona zdrowia zwierząt), Pest Innovations (zwalczanie szkodników sanitarnych) i Crop Solutions (rozwiązania dla rolnictwa i ogrodnictwa).

Ofertę Firmy uzupełnia komercyjna działalność laboratoriów chemicznych funkcjonujących w ramach działu Badań i Rozwoju Produktów oraz Analiz Fizyko-chemicznych (ang. Product Research, Development & Analytics).

Pozostałe oferty

Dodane przez ICB Pharma

Branża
Laboratoria
Liczba pracowników
200
Założone w
2000
Miasto
Jaworzno